Bugün: 19.09.2018

Sandık Kurulu Üyesi Suriyeli Çıktı!..

Sandık Kurulu Üyesi Suriyeli Çıktı!..
Bugün Kdz.Ereğlide Akıllara ziyan "Cehaletin Bu kadarı PES Doğrusu" dedirtecek bir olay yaşandı.07.06.2015 00:00

Kdz. Ereğli Bağlık Mah. sinde Atatürkortaokulunda oy kullanmaya gidenler bir tartışmanın devam ettiğini gördüler..

Arkadaşımız/dostumuz Sedat beyin bildirdiğine göre; CHP li sandık kurulu üyesi T.C Nosu "7" ve "9" ile başlayanların Suriye vatandaşı olduklarını ve Türkiyede oy kullanamayacaklarını söyleyerek tartışma konusu açar .Çok sayıda seçmenin T.C Nosunun "7" ile başladığı görülür.

Tartışma üzerine CHP li Üye Partinin Avukatını arayarak durumu sorar.
Avukatla ne konuştuğu noktasında bilgimiz yok ancak çok sayıda seçmenin T.C Nosunun "7" ile başlamasından dolayı sandık kurulu üyeleri kendi T.C Nolarını inceleme kararı alırlar..İşte Mizah mı desek ne diyeceğimizi şaşırdığımız olay burada ortaya çıkar.. İtiraz eden CHP li üyenin T.C Nosu "7" ile başlıyormuş..

Dakiklarca sırada bekletilen seçmenler hep bir ağızdan "ATIN BU SURİYELİYİ SANDIKTAN" diye tuttururlar.. Ereğliye anında yayılan bu olay Ereğlide günün konusu durumuna gelir..Her yerde Gülüşmeler ve CHP nin Suriyeli sandık kurulu üyesi konuşuluyor..

Oysa Suriyeden gelenlerin T.C Vatandaşı olmaları en başta 5 yıllık gelişlerini tespit ettirmelerine bağlı. Bundan sonra da yanılmıyorsam Mahkeme kararı gerekiyor..

İleriki tarihlerde bu olayı bir skeç veya parodi olarak sahnelemeyi düşünüyoruz..


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer ETKİNLİKLER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.