Bugün: 02.03.2021

İhmal Baskınlara Sebep Oldu!..

İhmal Baskınlara Sebep Oldu!..
Karadenizin İncisi Ereğli İhmaller Sonucunda Sele Teslim Oldu..07.10.2015 00:00
Foto: Davut......Batı Karadeniz Sele Teslim..

Foto: Cumhur..........
Ereğlide iki gündür yağmur sellere sebep oldu.

Yıllardır İhmal edilen ve hayata geçirilmeyen daha doğrusu beceriksiz ve halka hizmetten yoksun insanların başkanlığını yaptığı ve yine beceriksiz siyasetçilerden dolayı ihmal edilen Ereğli Çarşıdan Güldereye kadar alanın binalardan arındırılmaması neticesinde çarşıyı su basmaktadır.

Her biri 20 seneden fazla başkanlık yapan ancak ereğlide kayda değer hiç bir iş yapmayan belediye başkanları yüzünden bu ereğlide çok kişi mağdur durumda.

Yıllardır Gazeteci olarak ve vatandaş olarak Ereğlinin iki projeye acilen ihtiyacı var diye yazıyoruz feryad ediyoruz.

Yetkililere Buradan Tekrar Sesleniyoruz. 

Güldere den Çarşıya Kadar Kentsel Dönüşüme Sokulmalı ve Dere İçerisindeki Binalar Kaldırılmalıdır.

Stadyum ve Belediye Binası da Yıkılmalı..

Dere Alanının Genişletilmesi ve derinleştirilmesi gerekiyor.
Çarşı İçerisinde Yapılacak RESEN Kentsel Dönüşüm Ereğli de Hayatı Yaşanabilir Hale Getirecektir.

Çarşıdan Güldere doğru Yamaçların Eteklerine 10 ar katlı çok daireli binalar konularak sorun çözümlenmelidir.

Aynı proje Devrek Yol Ayrımından Solaklar Yol Ayrımına Kadarda YAPILMALIDIR. Bu Alanlarda Binalaşmalar Çok Katlı Yapılarak Yağmur Sularına Geniş Alanlar Bırakılmalı..Bu Alanların çevresi Yürüyüş Parkurları ve dinlenme alanları olarak Düzenlenmelidir. Cevizlerden Kocaali Mahallesine Bir Kol Verilerek Belen Deresininde Islah Edilmesi Gerekmektedir. Dere Islahları Belediyelere ait değil ancak Kentsel Dönüşüme Dönüştürülerek Belediye İşin İçine Dahil Edilmelidir.

İmamhatip Lisesini Dere İçerisine Koymuşlardır. Her yağmurda liseyi su basabilir. bu alanların binalardan tamamen arındırılması gerekmektedir. Dereye geniş yataklar bırakılmalı ve derenin sağı solu yürüyüş parkurları ile dinlenme alanlarına çevrilmelidir.

Ereğli belediye başkanının işi oldukça zor. Çünkü yılların ihmalini elinde bulmuştur. Ancak bugünden geçi olamaz derhal bu iki alanın projelendirilmesine başlanılmalıdır. Önce Ruhsatlar iptal edilmeli sonra bu alanlarla ilgili büyük çaplı projeler geliştirilmelidir.

Hakimiyet haber olarak Ereğliye ve Ereğli halkına geçmiş olsun diyoruz.


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer KAİNAT ve YARATILIŞ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.