Bugün: 25.02.2021

Ehl-i Sünnet Ulema/Şeyhinden Skandal Sözler!..

Ehl-i Sünnet Ulema/Şeyhinden Skandal Sözler!..
Suriye Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun: Halkı katledenin Erdoğan olduğunu torunlarımıza öğreteceğiz.05.08.2016 22:23

Suriye Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun; bugün Halep Kentinde masum sivil insanları hedef alan terör saldırılarını şiddetle kınadığını belirtirken; “Türkiye’nin desteklediği katil teröristlerin cinayetleri karşısında, yüce Allah’ın huzurunda bu masum kanların hesabını Sorumlu Olan Kişiler verecektir..” dedi.

Baş Müftü hassun Suriye Televizyonu ile telefon bağlantısında; Halep Kenti ve onurlu ahalisinin vatana bağlılık tutumlarının faturasını ödediğini ifade etti.

Halep’in tarih boyunca tüm etnikler ve tüm dinlerin kardeşlik ve zafer sembolü olduğuna dikkat çeken Hassun; Haleplileri sabır ve direnişe davet etti. Hassun dış güçlerin komutasındaki teröristler ve onları destekleyenlerin bugün hain saldırılarla katlettikleri çocukların günahını sonsuza dek taşıyacaklarını söyledi.

Terör çeteleri ve onları destekleyen başta Türkiye’deki rejim, Suudi krallık rejimi ve Katar şeyhliğine seslenen Hassun; “kanlarımızı unutmayacağız, çocuklarımızın kanlarını kesinlikle unutmayacağız.. mescitlerimiz ve kiliselerimiz her daim nurlu kalacaktır.. Aylar önce katilleri öldürücü olmayan silahlarla donatacağınızı söylediniz.. ve işte sizin verdiğiniz silahlarınız masum insanların canlarını alıyor..” ifadesini kullandı.

Sözlerine devam eden Hassun; “Suriye kurumlarını ve sanayisini yıkan ve yağmalayan, Suriye halkını katledenlerin Türkiye hükümeti ve Erdoğan’ın olduğunu çocuklarımıza ve torunlarımıza anlatacağız..” dedi. Hassun tarihin Türkiye’deki rejim ve teröristleri destekleyen herkesten hesap soracağını ifade etti.

Halep Müftüsü Muhammed Ukem ise teröristleri destekleyen ve yönlendirenleri kınarken; bu vahşetleri işleyen ve işlenmesi için fetva verenlerin şeytandan daha kötü olduklarını söyledi.

Bu arada Türkiye’deki rejimin desteklediği ve yönlendirdiği terör çeteleri bugün sabah saatlerinde Halep Kentinin sivil yerleşim alanlarından Süleymaniye ve Seyyit Ali semtlerine füzelerle saldırmışlardı. Gaddar ve korkak saldırılar sonucunda bazı evlerin yıkılmasıyla aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 8 vatandaş şehit, 50’ye yakın vatandaş da yaralı düşmüştü.

kaynak:islamidavet.com

Yayıncı Notu: Bu Ehl-i Sünnet İhanet Şebekelerinin Türkiyedeki Kolları Olan Tarikatların Bu Adamı Kınadığını Gördünüz mü?


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer KAİNAT ve YARATILIŞ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.