Bugün: 25.02.2021

Milli Savunma Bakanlığından "TOTALİTER" Tebligat!

Milli Savunma Bakanlığından "TOTALİTER" Tebligat!
Milli Savunma Bakanlığından Skandal Tebligat. Hani Hukuk Devleti İdi..Hani Cezaları Mahkemeler Verirdi..30.11.2016 00:00

Milli Savunma Bakanlığının, askerlik yoklama kaçaklarının ve bakayaların çalıştıkları iş yerlerine tebligat göndermeye başladığı iddia edildi.

Bakanlık tarafından gönderilen tebligatta, yoklama kaçağı ve bakaya olan kişileri çalıştırmanın bir “suç” olduğu aktarılarak, bu kişilerin askerlik şubesine yönlendirilmemesi durumunda kurumlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Askeri Ceza Kanunu’nun 75. maddesine dayanan bu uygulama ile yoklama kaçaklarının ve bakayaların çalıştıkları iş yerlerine gönderilen Bakanlık tebligatlarında, iş yerlerine işten çıkarma baskısı yapıldığı belirtiliyor.

İşyerlerine gönderilen belgede, "İş yeri sahibi olarak hakkınızda ilgi (a) Kanun'un 93'üncü maddesi gereğince, ilgi (b) Kanun'un 78'inci maddesi kapsamında asker kaçağını çalıştırmak suçundan soruşturma açılması için mahallin cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda kalınacağının bilinmesini arz/rica ederim" ifadeleri kullanıldı.

Otomatik alternatif metin yok.

Böylesi Sadece Türkiye de Olur..

Reform Yapacaklarına Diktatörlüğe Soyundular..


Kaynak: Odatv


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer FİKİR ve DÜŞÜNCE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.