Bugün: 19.02.2020

Sosyal Politikalar Bakanına Çağrı!.

Sosyal Politikalar Bakanına Çağrı!.
Sema Ramazanoğlunu Göreve Çağırıyoruz!..25.02.2016 00:00
Bakanlık bünyesinde Çocuk esirgeme kurumunda özellikle kız çocukların yaşlarının 18 e gelmesiyle yurtlardan atıldıkları ve bu genç kızların kadın pazarlayıcıların eline düştüklerine dair çok sayıda duyumumuz var.

2006 yılında yurttan ayrılmak zorunda olan genç kızı başkasıyla evlenen annesi kabul etmemiş. Babası da ben sana bakamam diyerek eve almamıştı..Ayrıldığı yurtta temizlikçi olarak çalışan bayana sığınan genç kızın evlenmesi için çalıştık. Ancak kızcağızın psikolojik tedavi alması gerektiğini gördük.. Netice Bolu da kamu kurumunda iş alan genç kız hakkında bilgimiz şuan itibariyle yok.

Bakanlığın bu konuyla ilgilenmesi mecburi hale geldi.
Bugün çok sayıda genç kız kadın satıcıların eline düşmüş durumda olduğu duyumları var.

Vatandaşlarımız bakanlıktan bu konuda çalışma yapması ve yurtlardan ayrılan kızların nerelerde olduğunun tespit edilerek yeniden yapılandırılması gerektiğini söylemek ve istemektedirler.

Ayrıca yaşlı yurtları ve çocuk esirgeme yurtlarında Kur an ı kerim derslerinin verilmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlarımız buradaki çocukların herşeyden önce hayatı tanımaları gerektiğini dile getirerek bakanlığı göreve çağırdılar.

Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer EĞİTİM ve ÖĞRETİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.